Po návšteve Kennedy Space Center v Cape Caneveral som sa ako fanúšik Star Wars rozhodol navštíviť Star Wars: Galaxy’s Edge v Disney’s Hollywood Studios pri Orlande.

Disney’s Hollywood Studios

Pri Orlande sa nachádza viacero tématických parkov, ako Universal Studios alebo parky od Disney. Jedným z nich je Disney’s Hollywood Studios.

Každý z týchto parkov obsahuje viacero atrakcií a jázd. Jazdy by sa dali prirovnať k našim horským dráham. Stále viac sa ale objavujú pohybové simulátory, aj vo verzii s použitím 3D okuliarov, kde sedíte na mieste v sedačkách, ktoré menia polohu a trasú s vami.

V týchto parkoch typicky strávite celý deň zakončený ohňostrojom.

Vstupenky

Ceny vstupeniek sa líšia podľa sezóny a dňa v týždni. Existuje viacero druhov vstupeniek, na jedeň deň alebo viac dní, len do jedného Disney parku alebo do viacerých a podobne.

Mňa stála vstupenka na jeden deň a len do Disney’s Hollywood Studios $130 plus 6% sales tax.

Star Wars: Galaxy’s Edge

Star Wars: Galaxy’s Edge je najnovšia a zároveň najväčšia expozícia v Disney’s Hollywood Studios, ktorá bola spustená len toto leto a ešte nie je úplne hotová. Jazda Star Wars: Rise of the Resistance má byť spustená až v priebehu decembra.

Pri vstupe do tejto expozície sa ocitnete v svete Star Wars, ktorý je spracovaný naozaj do detailov. Celé je to štylizované ako klasická Star Wars planéta s trhoviskom, kantýnou, vesmírnymi loďami a podobne.

Hneď po po vstupe vidíte 1:1 maketu X-Wing a začiatok púštneho mesta. Občas okolo vás prejde skupinka stormtrooperov alebo Chewbacca.

A davy fanúšikov, deti aj dospelých, v kostýmoch Jedi, s lightsabers …

Trhovisko

Trhovisko je plné obchodov so suvenírmi s tématikou Star Wars. Nájdete tu naozaj všetko.

Najobľúbenejšie sú samozrejme lightsabers a oblečenie. Suvenírov je však naozaj veľa, od malých Jedi kociek za $5 až po brnenie stormtroopera za $5500. Nájdete tu aj predmety z bežného života, ktoré nekúpite nikde inde, ako napríklad Cola Cola v tvare termálneho detonátora.

Obchody sú naozaj všade. Celý park vyzerá ako stvorený na to, aby ste si v ňom čo najviac kúpili. Nestačia vám bežné lightsabers za $40? Sú tu limitované série za $200+. Plagáty za $80 pre vás nie sú dosť unikátne? Máme pre vás autorský obraz za $395.

Millenium Falcon: Smuglers Run

Hlavnou atrakciou je 1:1 maketa Millenium Falcon a pohybový simulátor Millenium Falcon: Smuglers Run s obrovským radom. Čakať v rade vyše hodiny je na populárne jazdy úplne bežné.

Rad začína vonku pred Millenium Falcon. Na jeho konci je vždy personál označujúci koniec a predpokladaný čas čakania. V mojom prípade to bolo 80 minút ale určite som v tom rade strávil viac času. Rad následne prechádza do hangáru.

Až sa konečne dostanete k animatronickému pašerákovi, ktorý vám vysvetlí vašu misiu a idete na vec.

Skupinka 6 ľudí je vždy rozdelená na 2x pilot, 2x strelec, 2x inžinier a usadená do kokpitu Millenium Falcon. Každá rola ma svoju úlohu, piloti riadia Millenium Falcon, strelci strieľaju a inžinieri … to som vlastne vôbec nepochopil.

Ja som bol jeden z pilotov a mojou úlohou bolo ovládať pohyb lode hore a dole. Druhý pilot ovládal Millenium Falcon doľava a doprava. Takýmto štýlom sa Millenium Falcon fakt nedá ovládať, naštastie o to ovládanie veľmi nejde a je to len pridaný prvok pre lepšiu interaktivitu.

Táto jazda je celkom dobre spracovaná, nie je nijak divoká a spomínaná interaktivita celkom pridáva na výslednom zážitku.

Droid Depot

Droid Depot je miesto, kde si za $99 môžete poskladať vlastného droida zo súčiastok, ktoré k vám prichádzajú doslova na páse.

Býva tu vždy úplne plno a odporúča sa rezervovať si miesto vopred online.

Pri nákupe vám personál droida skontroluje, či je plne funkčný a funguje mu aj jeho diaľkové ovládanie.

Rôznych droidov potom stretnete na každom kroku.

Star Wars atrakcie mimo Star Wars: Galaxy’s Edge

Niekoľko Star Wars atrakcií je umiestnených aj mimo Star Wars: Galaxy’s Edge.

Na hlavnom pódiu je každú hodinu Star Wars show, ktorá ale za veľa nestojí. Na pódiu sa ukážu všetky postavy, ktoré sa inak náhodne pohybujú po parku a to je asi tak všetko.

Star Tours: The Adventures Continue

Oveľa lepším zážitkom je jazda Star Tours: The Adventures Continue. Jedná sa o 3D pohybový simulátor. Spolu s pár ďalšími ľudmi sa posadíte ako pasažier do malého dopravného raketoplánu, ktorý je pilotovaný C3PO.

Nejde o nijak divokú jazdu ale je to celkom dobrý zázitok.

Jedi Training: Trials of the Temple

Hneď vedľa sa nachádza Jedi Training: Trials of the Temple, čo je show určená pre malé deti. Deti dostanú hnedý plášt a lightsaber a spolu s inštruktormi sú konfrontovaní s temnou stranou.

Stretnutie s Darth Vader dokáže byť pre deti celkom intenzívne a občas sa niekto aj rozplače.

Star Wars Launch Bay

Na opačnej strane parku sa nachádza Star Wars Launch Bay s krátkym filmom o pripravovaných Star Wars projektoch a možnosťou vyfotiť sa s Darth Vader alebo Chewbacca.

Na tieto fotky sa ako všade tiež stojí rad a nakoniec sa ani nemôžete sfotiť vlastným foťákom. Postavy hrajú svoju rolu a sfotí vás s nimi personál. Fotky si napárujete na svoju vstupenku a keď ich budete chiceť potom získať, čaká vás prekvapenie.

Potrebujete si vytvoriť Disney účet, napárovať k nemu svoju vstupenku a pár hodín počkať, kým sa vo vašom profile objavia všetky fotky z daného dňa. Keď si ich budete chieť stiahnuť, musíte si kúpiť unlimited download pass za $70 dolárov. To sa pre pár fotiek s Darth Vader naozaj neoplatí.

Na záver uvidíte pár predmetov zo Star Wars histórie a súčasnosti, ktoré vás majú pravdepdobne motivovať k nákupom, pretože východ z tejto expozície je, ako tu už býva zvykom, priamo do obchodu so suvenírmi.