Igor Kulman

Streamovanie hier z PC na iPad alebo iPhone

· Igor Kulman

Ako PC hráč môžete okrem hrania Steam hier na samotnom PC vďaka Steam Link hrať svoje hry aj TV. Valve nedávno vydal aplikáciu Steam Link aj pre iOS a tvOS, vďaka ktorým môžete svoje Steam hry teraz hrať aj na iPhone, iPade a Apple TV. Ja som si to vyskúšal na iPade.

Steam Controller aktualizácia

Ak máte Steam Controller a chcete ho použiť s iOS, musíte najprv aktualizovať jeho firmware aby začal podporovať Bluetooth LTE.

Na túto aktualizáciu firmware je nutné Steam Link pripojiť káblom k PC, nie je to možné cez bezdrôtové pripojenie a nešlo mi to ani cez Steam Link pripojený na TV.

Ak spustíte Steam v Big Picture móde, nájdete nastavenia ovládača a svoj konkrétny Steam Controller, objaví sa vám nové tlačidlo na aktualizáciu firmware na podporu Bluetooth LTE. Stačí neho len kliknúť a počkať pár minút.

Steam Link nainštalujete na iOS ako akúkoľvek inú aplikáciu z AppStore. Pri prvom spustení si zvolíte, či chcete použiť ovládač alebo ovládať hry dotykom.

Steam Controller na hranie na iOS nutný nie je, môžete ich ovládať pomocou dotykov obrazovky, nie je to ale ono.

Ak zvolíte hranie ovládačom, musíte ho najprv s iOS spárovať ako každé iné Bluetooth zariadenie. Keď ovládač vypnete a následne zapnete s pridržaním tlačidla Y, objaví sa vám v iOS Bluetooth zozname zariadení Steam Controller, ktorý spárujete.

Ďalším krokom je vyhľadanie vášho PC na sieti a jeho spárovania, k čomu je nutné na PC zadať kód vygenerovaný v iOS app.

Potom sa vám už zobrazí pohľad na vašu Steam knižnicu.

Hranie na iPade

Ako som už spomínal v článku o Steam Link a hraní na TV, na streamovanie na domácej sieti potrebujete dostatočnú rýchlosť a latenciu. S Wifi mi to vtedy veľmi dobre nefungovalo, musel som použiť Ethernet a pri iPade som mal rovnaký problém.

Na 2.4 GHz Wifi nemáte dostatočnú rýchlosť a hry síce nesekajú, ale kvalita obrazu je dosť mizerná, najmä na iPade. Potrebujete proste 5 GHz Wifi.

Celkovo ale musím povedať, že kým streamovanie PC hier na TV mi dáva zmysel pre nejaké casual hry, streamovanie na iPad alebo dokonca iPhone mi zmysel veľmi nedáva. Jedine tak na Apple TV.