Z času na čas sa na Slovensku a v Česku objaví nejaká súťaž Windows Phone alebo Windows 8.x aplikácií. Na týchto súťažiach je však vždy niečo pochybné. Pri českých súťažiach sa napríklad hovorí o dopredu určených výhercoch, zmenách výhercov po ich vyhlásení a podobne.

WinApp Challenge 2014 je slovenská súťaž, ktorá mala prebiehať od 1. júna do 1. júla 2014. Do tejto súťaže som prihlásil niekoľko svojich Windows Phone aplikácií, neprišlo mi žiadne sľubované potvrdenie, ale objavili sa v zozname. Prihlásil som aj niekoľko Windows 8.1 aplikácií, taktiež žiadne potvrdenie a aplikácie sa v zozname neobjavili. Zoznam prihlásených Windows 8.1 aplikácií bol prázdny.

Kontaktoval som organizátorov na email uvedený na webe (anketa@winappchallenge.sk) s otázkou, prečo boli moje aplikácie bez vysvetlenia zamietnuté, nikto sa mi neozval. Kontaktoval som server MôjWindows, ktorý je uvedený ako organizátor, taktiež žiadna odpoveď.

Prvého júna sa na webe nič nezmenilo, nepribudla možnosť hlasovať za aplikácie, zoznam Windows 8.1 aplikácií bol stále prázdny a Windows Phone aplikácií bolo len niekoľko. Po pár dňoch s termín začiatku z ničoho nič zmenil na 16. júna. Samozrejme žiadny oznam vývojárom rozposlaný nebol (zadal som svoj email, že chcem byť informovaný o novinkách a zmenách a nikdy mi nič neprišlo).

Deviateho júna sa hlasovanie spustilo a v oboch kategóriách sa objavilo zo dňa na deň až podozrivé množstvo prihlásených aplikácií (čakalo sa, kým budú dopredu určení víťazí vo Windows Store?). Objavili sa aj moje prihlasované Windows 8.1 aplikácie. Čakal som teda na 1. júl a vyhlásenie výsledkov.

Prvého júla samozrejme žiadne vyhlásenie výsledkov neprišlo. Po pár dňoch sa termín ukončenia hlasovania nenápadne zmenil na 15. júla. Opäť žiadny oznam vývojárom. Vyhlásenie výsledkov sa nekonalo ani 15. júla, následne 30. júla sa z ničoho nič zmenil termín ukončenia súťaže na 31. júla. Prvého augusta som opäť kontaktoval organizátorov, dostal som odpoveď, že súťaž síce bola ukončená 31. júla, ale vyhlásenie výsledkov bude až neskôr a podľa tohto oznamu sa aj mierne zmenil text na webe.

Na ďalšie emaily už organizátori nereagovali a ani po 2 mesiacoch od uvedeného vyhlásenia výsledky žiadne výsledky nie sú, dokonca stále nie sú upresnené ani ceny (“5x High-end smartfón Nokia (konkrétny model upresníme počas doby trvania súťaže)". Organizátori pravdepodobne čakajú, kým sa na celú súťaž zabudne.

Ak sa ešte nejaká Windows Phone alebo Windows 8 súťaž na Slovensku objaví, nezapájajte sa do nej, nemá to zmysel.

Aktualizácia: Výsledky boli vyhlásené 31.10.2014, vyhral som 3. miesto v hlasovaní s Windows 8 aplikáciou TV Program. Nikto ma však až doteraz nekontaktoval, aj keď v komentároch organizátori tvrdia, že výhercov kontaktovali.

Nakoniec ma predsa kontaktovali a zaslali Prestigio Multipad Visconte 3G.