V poslednom čase som prečítal viacero zaujímavých kníh a rád by som sa o nich s vami podelil, možno vás tiež zaujmú. Pridávam aj tri knihy, ktoré som ešte nečítal ale mám ich na zozname.

Daemon

Dizajnér počítačových hier v knihe Daemon po svojej smrti zanechá program, ktorý zneužíva prepojenosť sveta pomocou internetu. Kazí, zabíja a beží nezávisle na ľudskej kontrole. Je úlohou detektíva Petra Sebecka, aby zničil tohto virtuálneho nepriateľa skôr, ako dosiahne svoj cieľ, ktorým je zničenie civilizácie.

Zero Day

Zero Day: A Novel je prvá novela od Marka Russinovicha z Microsoftu, autora známych Sysinternals nástrojov. Bývalý vládny bezpečnostný analytik Jeff Aiken narazí na plánovaný kybernetický útok Al-Kaidy na západný svet. Kniha predstavuje mrazivý “čo keby” scenár, vo svete, ktorý je úplne závislý na technológii a prinúti vás zamyslieť sa nad poćítačovou bezpečnosťou.

Trojan Horse

Kniha Trojan Horse je pokračovaním úspešnej novely Zero Day. Bezpečnostní analytici Jeff Aiken a Daryl Haugen sa ocitnú uprostred bitky medzi medzinárodnými silami. Očakáva sa vypustenie novej verzie Stuxnetu; vírusu, ktorý vytvorili CIA a Mossad k útoku na iránsky jadrový program. V očakávaní tohto útoku vytvorila Čína nového trójskeho koňa, ktorý mohol obrátiť smer medzinárodnej politiky. Jeho objavenie skoro stálo Jeffa a Daryl ich životy.

Real World Functional Programming

Real World Functional Programming: With Examples in F# and C# je unikátna výuková kniha, ktorá skúma funkcionálne programovanie pomocou jazykov F# a C#. Vysvetľuje, ako problémy vyzerajú v F# ako funkcionálnom jazyku a ako môžu byť riešené v klasickom C#. Je to naozaj skvelá kniha, ktorá vás naučí nielen F#, ale hlavne myslieť funkcionálne a zapisovať svoje programy viac deklaratívne bez ohľadu na to, aký programovací jazyk používate.

Hackers: Heroes of the Computer Revolution<

Hackers: Heroes of the Computer Revolution sleduje históriu hackerov, od neohrabaných strojov na dierne štítky až po vnútorné tajomstvá budúceho internetu. Zahŕňa profily Billa Gatesa, Steva Wozniaka, Železničného klubu MIT a ďalších ľudí, ktorý vytvárali digitálnu revolúciu.

Nasledujú tri knihy, ktoré som síce ešte nečítal, ale mám ich v zozname a čakajú na dočítanie aktuálnej knihy (Trojan Horse).

Gravity Engines

V knihe Gravity’s Engines Caleb Sharf vysvetľuje ako čierne diery menia usporiadanie vesmíru okolo nich a berie čitateľa na cestu našou galaxiou. Je to náhoda, že sme sa ocitli tu na tomto mieste v tomto čase? Mohlo by tam byť hlbšie spojenie medzi povahou čiernych dier a ich úlohou vo vesmíre a fenoménom života?

Masters of Doom

Masters of Doom je pravdivý príbeh o Johnovi Carmackovi a Johnovi Romerovi. Spoločne vládli veľkému biznisu, navždy zmenili populárnu kultúru a vyprovokovali národnú polemiku. Viac ako čokoľvek iné, žili americký sen, unikli rozbitým domovom svojej mladosti, aby vyprodukovali najúspešnejšie herné tituly v histórii - Doom a Quake- až kým ich tieto hry od seba neoddelili.

The Ghost in the Wire

Ghost in the Wire je napínavý pravdivý príbeh o intrigách, napätí a neuveriteľnom úteku. Je to portrét vizionára, ktorého kreativita, schopnosti a vytrvalosť donútili autority aby prehodnotili spôsob, akým ho prenasledovali a priniesli trvalé zmeny v spôsobe, akým ľudia a firmy chránia svoje najcitlivejšie informácie. Tým vizionárom nie je nikto iný ako Kevin Mitnick.