Igor Kulman

Recenzia iPad klávesnice BrydgeAir

· Igor Kulman

Ak používate iPad okrem konzumácie obsahuje aj na odpovedanie na emaily alebo dokonca na tvorbu dokumentov, určite ste už rozmýšľali o zakúpení nejakej klávesnice. Klávesníc pred iPa je veľké množstvo, v tomto článku vám predstavím klávesnicu BrydgeAir.

BrydgeAir

BrydgAir je iPad Air klávesnica od Brydge Keyboards. Okrem modelu pre iPad Air / Air 2 výrobca predáva aj klávesnice pre staršie iPad modely. Klávesnice sa predávajú v bielej, zlatej a šedej verzii, aby presne sedeli k vášmu iPadu. K dispozícií sú verzie s a bez reproduktorov.

Pripojenie klávesnice k iPadu je realizované pomocou Bluetooth. To znamená, že samotnú klávesnicu je potrebné raz začas nabiť pomocou dodaného microUSB konektora a jej používanie taktiež znižuje výdrž iPadu.

Dizajn a spracovanie

Všetky Brydge klávesnice sa vyznačujú vysokou kvalitou spracovania, ktorá môže smelo konkurovať výrobkom od Apple. Telo BrydgeAir je z hliníka a pôsobí celkom mohutne. Kvôli použitiu hliníka má klávesnica vyššiu hmotnosť ako samotný iPad Air.

Pripojenie klávesnice k iPadu je realizované pomocou pántov, ktoré je možné otočiť až o 180 stupňov. Po zapojení klávesnice sa iPad premení v podstate na 10" notebook, ktorý vyzerá naozaj elegantne.

Pripojený iPad je v pántoch pevne upevnený, zároveň však nie je problém iPad oddeliť a používať bez klávesnice.

Funkcie

BrydgeAir má klasické qwerty rozloženie klávesov. Horná rada s tlačidlami F1-F12, ktoré nie sú v iOS požívané, je nahradená funkčnými tlačidlami. Klávesnica obsahuje funkčné tlačidlá na ovládanie hlasitosti, jasu, rýchle spustenie vyhľadávania, home button, prepnutie layoutu klávesnice, uzamknutie iPadu a zapnutie podsvietenia. Podsvietenie má 3 stupne intenzity.

Reproduktory

Reproduktory sú v podstate len doplnok ku klávesnici, žiadne zázraky od nich nečakajte. Zvuk je však celkom obstojný, lepší ako reproduktor samotného iPadu. Reproduktory sa dajú vypínať a zapínať nezávisle na klávesnici a šetriť tak batériu.

Písanie na klávesnici

Klávesnica BrydgeAir sa používa naozaj dobre a pohodlne, celá táto recenzia je napísaná práve na nej. Pri ovládaní iPadu je najprv trochu divné, že aj keď píšete text na klávesnici, na ovládanie iOS sa musíte dotknúť displeja. Je to však len o zvyku.

Cena

BrydgeAir sa v bielej a sivej verzii predáva za 148€, zlatá verzia stojí o 20€ viac. Cena teda naozaj nie je nízka, jedná sa však v podstate o prémiový produkt.

Záver

BrydgeAir je veľmi dobrá klávesnica pre váš iPad, podľa môjho názoru ide o aktuálne najlepšiu voľbu na trhu, čomu svedčí aj nie úplne priaznivá cena. Ďalším problémom je zníženie výdrže iPadu na približne polovicu. Aj napriek týmto nedostatkom však túto klávesnicu vrelo odporúčam.