Igor Kulman

Ako sa chrániť pred nevyžiadanými telefonátmi

· Igor Kulman

Predstavte si nasledujúcu situáciu. Zvoní vám iPhone. Na displeji vidíte neznáme číslo. Rozmýšľate, či to zdvihnúť. Čo ak je to nejaký telemarketing, ponuka pôžičky, alebo niečo podobne obťažujúce? Ak ste náhodou pri počítači, tak možno ihneď zadáte dané číslo do vyhľadávania. Nebolo by oveľa jednoduchšie, keby priamo váš iPhone vedel tieto obťažujúce čísla rozpoznať hneď ako vám zavolajú? Vďaka aplikácií Zdvihnúť to? to vedieť bude.

Zdvihnúť to? je slovenská iOS aplikácia, ktorá vám pomôže rozpoznať obťažujúce telefonáty. Používa sa naozaj jednoducho. Po inštalácií a spustení aplikácie vás privíta sprievodca, ktorý vám poradí, ako aplikáciu nastaviť. Zaberie len pár sekúnd. Potom už aplikácia sama rozpozná, ak vám bude volať niektoré z obťažujúcich čísel, a jeho kategóriu (napr. Telemarketing) ukáže na displeji spolu s volajúcim číslom.

V aplikácií po jej nastavení nájdete jednoduchú stránku s informáciami o aktuálnosti dát. Môžete tam tiež poslať spätnú väzbu vývojárom alebo nahlásiť obťažujúce číslo, ktoré ešte nie je v databáze. Pomôžete tak aj ostatným používateľom. Aplikácia Zdvihnúť to? dokáže rozpoznať obťažujúce čísla aj v zozname prijatých a zmeškaných hovorov.

Na inštaláciu aplikácie je potrebný iOS 10 a môžete si ju stiahnuť z http://bit.ly/zdvihnut-to.

Okrem slovenskej verzie je samozrejme k dispozícií aj česká verzia pod názvom Zvednout to?.