Z času na čas sa ocitnem v situácií, keď potrebujem s niekým zdieľať screenshot. Doteraz som to riešil vytvorením screenshotu, jeho nahraním do Public adresára v Dropboxe a využitím voľby Copy public URL. Vlastne len kvôli tejto funkcionalite som si nechával Dropbox, pretože SkyDrive kopírovanie verejných odzazov priamo z Windows neumožňuje.

Toto riešenie funguje, nie je však veľmi pohodlné, hľadal som preto lepšiu alternatívu. Moja predstava bola nájsť program, ktorý screenshot automaticky nahrá niekam do cloudu, alebo ideálne cez FTP na môj web a poskytne mi URL.  Našiel som dve zaujímavé aplikácie.

FluffyApp

FluffyApp 2 je jednoduchá aplikácia, ktorá beží v trayi a pomocou globálnych klávesových skratiek umožňuje získať screenshot celej obrazovky alebo nejakej jej časti, automaticky ho uploadnúť do cloudu a do schránky umiestniť výslednú URL. 

V bezplatnej verzii umožňuje upload maximálne 10 súborov denne o veľkosti 25 MB. 

PicPick

PicPick je primárne grafický editor, ale umožňuje aj funkcionalitu, ktorú som hľadal. Po nastavení údajov o FTP a adrese webu umožňuje pomocou globálnych klávesových skratiek umožňuje získať screenshot celej obrazovky alebo nejakej jej časti, automaticky ho uplaodnúť na definované FTP a do schránky umiestniť správny výslednú URL. 

Pre osobné použitie je PicPick zadarmo.