Igor Kulman

Ako na automatické budúce postovanie na socialne siete

· Igor Kulman

Ak používate Twitter, Facebook, LinkedIn alebo nejakú inú sociálnu sieť, určite sa vám už stala nasledujúca vec. Chceli ste si niečo postnúť, ale nebol na to práve vhodný čas. Viac by sa vám hodilo postnúť to v iný čas alebo iný deň. Chceli ste to nejako naplánovať, aby ste na to nezabudli. Typickým príkladom je tweetnutie odkazu na blog post v čase keď ma najväčšiu šancu osloviť vašich followerov.

Existuje hneď niekoľko nástrojov, ktoré vám s tým môžu pomôcť. Mne najviac vyhovuje Buffer. Buffer je webová aplikácia, ktorá umožňuje načasovať postovanie na Twitter, Facebook, LinkedIn a Pinterest. Každý post môžete naplánovať na konkrétny čas alebo si stanoviť maximálny počet postov za deň a nechať to naplánovať automaticky. V tomto prípade najprv Buffer automaticky určí, ktoré časy sú na postovanie na danú sociálnu sieť najvhodnejšie podľa úrovne odozvy na vaše posty. Každý váš naplánový post potom zaradí “do bufferu” a postupne postne na sociálnu sieť.

To príde vhod ak napríklad radi retweetujete alebo postujete zaujímavé články po ich prečítaní v službe Pocket a nechcete v krátkom časovom úseku zaplniť svoju timeline. V tomto prípade odkazy namiesto priameho postnutia zašlete do Bufferu a ten ich bude postupne počas dňa postovať.

Ku každému postu vytvorenému cez Buffer máte k dispozícii základnú analytiku, hlavne počty interakcií a počty preklikov. Základná verzia služby je zadarmo a umožňuje 10 naplánovaných postov za jeden deň. Platená verzia začína na $10.