Igor Kulman

Oživte svoje Lego novými kreatívnymi modelmi

· Igor Kulman

Ak ste rovnako ako ja Lego fanúšikom, možno vás po čase prestane baviť stavanie modelov podľa návodov a budete si chcieť postaviť niečo viac kreatívne alebo originálne.

Ak nebudete mať nejaký vlastný nápad, môžete sa nechať inšpirovať Lego komunitou, ktorá je v tomto ohľade dosť aktívna.

Môžete na to použiť Rebricable alebo Brickit.

Rebrickable

Rebrickable je zaujímavá webová služba pre všetkých Lego fanúšikov s nápadmi na nové modely.

Po registrácií si do profilu pridáte, aké Lego modely vlastníte. Rebricable pozná detaily všetkých modelov a vie z nich zostaviť presný zoznam Lego kociek. Okrem toho uvidíte aj odhadovanú cenu vašej Lego kolekcie.

Zoznam vašich Lego kociek sa potom použije, aby vám Rebrickable našiel nové modely, ktoré môžete zo svojho existujúceho Lega postaviť. Samozrejme môžete určiť, ktoré modely si chcete nechať v celku, ručne pridať nejaké Lego kocky a pod.

Výsledky vyhľadávacie modelov

V ponuke je naozaj veľké množstvo modelov od iných používateľov a aj vy môžete pridať nejaký vlastný. Dokonca na tom môžete aj niečo zarobiť. Modely môžu byť totiž nielen bezplatné ale aj platené, za návod na lepší model typicky zaplatíte 5 dolárov.

Príklad modelu

Brickit

Brickit má trochu iný prístup. Jednoducho rozsypete svoje lego na zem, odfotíte ho a postavíte z neho nový model.

Základom je mobilná aplikácia Brickit, v ktorej všetko prebieha. Rozsypané Lego v nej odfotíte a aplikácia detektuje, aké presne Lego kocky v svojej kope máte.

Detekcia Lego kociek

Z týchto Lego kociek vám aplikácia následne ponúkne zoznam modelov, organizovaný do kategórií, ktoré môžete zo svojho Lega postaviť.

Kategórie modelov

Všetky návody na modely sú bezplatné, aplikácia však vyžaduje predplatné na pokročilejšie funkcie, ako detekcia menej typických kociek Lega.

Veľmi užitočnou funkciou pri stavbe je, že vám aplikácia pre konkrétne Lego kocky dokáže ukázať, kde presne sa vo vašej kope Lega nachádzajú.

Návod na stavbu modelu

Výsledok si môžete vyfotiť a zdieľať vrámci aplikácie.

Výsledný model

Samozrejme môžete rovnako ako u Rebrickable pridať návod na nejaký vlastný model.