Určite ste niekedy zatúžili zahrať si niektoré typické ,,playstationovské” hry na svojom počítači. Práve na to je určený program Connectix Virtual Game Station. Aj ja som po tom zatúžil a zohnal si tento Sony PlayStation emulátor. Connectix Virtual GameStation dokáže emulovať iba PlayStation 1.

Download a inštalácia

Program sa dá stiahnuť zo stránky výrobcu ale aj z rôznych download serverov. Program je zbalený do formátu .zip a má asi 1.08 MB. Program tvorí jeden exe súbor a jedna knižnica DLL. Po rozbalení archívu je program hneď použiteľný. Stačí vložiť do CD-ROM mechaniky hru pre PlayStation a spustiť program.

Skúsenosti s používaním

Po vložení typického ,,playstationovské” CD s čiernym povrchom do mechaniky a spustení programu sa najprv zobrazí úvodná obrazovka a potom sa spustí hra z CD ako po vložení do konzoly. Pred začatím hrania je potrebné nastaviť ovládanie cez vožbu Edit | Preferences. V nej je možné nastaviť ovládanie pre oboch hráčov, kvalitu textúr, hlasitosť zvuku a svetlosť obrazu. Najdôležitejšie je nastavenie ovládania. Tu majú výhody vlastníci joypadov. Hra s joypadom je oveľa pohodlnejšia a jednoduchšia. Hrať sa dá samozrejme i klávesnicou. Po nastavení ovládania je ešte potrebné uložiť ho na Memory Card. Tá sa však vyskytuje iba u konzol PlayStation takže ovládanie sa ukladá ako súbor vo formáte .mem. Teraz nám už nič nebráni pustiť sa do hry. Ja som si cez tento emulátor vyskúšal zahrať hru Crash Bash V. Hranie bolo pohodlné a zábavné. Jedine čo by som takémuto hraniu vytkol je rozlíšenie. Všetky hry bežia na rozlíšení 640x480. To však nie je chyba emulátora. Všetky hry pre PlayStation sú vyrábané v nižších rozlíšeniach, pretože televízor (na ktorý sa konzola zvyčajne napája) nezvláda vysoké rozlíšenia.

Záver

Connectix Virtual Game Station je schopný emulátor hernej konzoly PlayStation. Ak ste vždy túžili zahrať si nejaké hry určené iba pre PlayStation taj to určite vyskúšajte. Má jednoduchý a rýchly download a aj inštaláciu. Navyše je zadarmo.